„Czy sztuczna inteligencja zawładnie światem?”

Tematem drugich warsztatów tegorocznej edycji „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię” była sztuczna inteligencja i social media.

Uczestniczki dowiedziały się czym jest sztuczna inteligencja i gdzie spotykamy się z nią na co dzień. Ważnym punktem było zrozumienie wagi mediów społecznościowy, ich roli w naszym życiu, zasad funkcjonowania oraz możliwości praktycznego wykorzystania jako np. narzędzi do promocji własnej firmy. Miesiąc temu, dziewczyny tworzyły plan na dobry biznes, a tym razem, uczyły się jak usprawnić komunikację z potencjalnym klientem. Dlatego, podczas pracy kreatywnej, dziewczyny stworzyły chatboty dla aplikacji Facebook Messenger ?

Największym wyzwaniem była praca nad dobrze zaprojektowanym UX (ang. User Experience), czyli w tym przypadku tworzenie dialogów, tak by interakcja z chatbotem dostarczała użytkownikowi pozytywnych doświadczeń.

Warsztaty  odbyły się w Muzeum Regionalnym w Jaworze, a poprowadziła je Małgorzata Ratajska-Grandin z Geek Girls Carrots.

Program wspierają: Randstad Polska, Geek Girls Carrots, Siemens Industry Polska, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” i Klaster Edukacyjny Invest in Edu, Stabilis, Politechnika Wrocławska Wydział Techniczno-Przyrodniczy w Legnicy oraz Seifert Logistics Group.

38a400b9-1853-453e-932e-8ca1809ed06a_rw_1920

Zobacz także:

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Girls GO Technology, czyli dlaczego warsztaty przygotowane przez Mercedesa okazały się strzałem w dziesiątkę?

Aplikacje mobilne, strony internetowe, autoprezentacja, innowacyjne biznesy i tajniki zdobywania wymarzonej pracy – to zagadnienia, które przez 6 miesięcy oswajało 16 dziewczyn w ramach Girls GO Technology – projektu Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowanego do uczennic z powiatu jaworskiego i okolic.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

III Edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor została rozstrzygnięta. Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego i wyłoniło zwycięzcę.

wróć