Dziewczyny wiedzą „Jak planować z głową?”

Dziewczyny z powiatu jaworskiego nie zwalniają tempa i po raz kolejny spotykają się na warsztatach w ramach projektu „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”.

Tym razem, uczennice biorące udział w projekcie miały szansę przenieść swoje pomysły o wymarzonym biznesie na papier i nauczyć się planowania z głową. W ciągu kilkugodzinnych zajęć poznały podstawy tworzenia dobrego biznes planu, propozycji wartości oraz nauczyły się nakreślać profil klienta. Podzielone na kilkuosobowe grupy, zmierzyły się z takimi zadaniami jak szacowanie budżetu, wyznaczanie lokalizacji firmy i szukanie możliwości finansowania czy dotacji na rozkręcenie biznesu. Najtrudniejsza jednak, była próba krytycznego spojrzenia na własne pomysły i wyciąganie wniosków na bieżąco. Dziewczyny pracowały intensywnie, by na końcu móc pochwalić się całkiem niezłym biznes planem. Kto wie, może za kilka lat plany staną się rzeczywistością ?

Warsztaty po raz czwarty odbyły się w Muzeum Regionalnym w Jaworze, a poprowadziła je Małgorzata Ratajska-Grandin z Geek Girls Carrots.

Nasze przedsięwzięcie wspierają Randstad PolskaPolitechnika Wrocławska – Wydział Techniczno-Przyrodniczy w Legnicy oraz WSSE „INVEST-PARK” i Klaster Edukacyjny Invest in EDU.

LRG-GN-06858-1060x600

Zobacz także:

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Girls GO Technology, czyli dlaczego warsztaty przygotowane przez Mercedesa okazały się strzałem w dziesiątkę?

Aplikacje mobilne, strony internetowe, autoprezentacja, innowacyjne biznesy i tajniki zdobywania wymarzonej pracy – to zagadnienia, które przez 6 miesięcy oswajało 16 dziewczyn w ramach Girls GO Technology – projektu Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowanego do uczennic z powiatu jaworskiego i okolic.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

III Edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor została rozstrzygnięta. Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego i wyłoniło zwycięzcę.

wróć