Girls GO planują własny biznes

Pierwsze warsztaty drugiej edycji Girls GO Technology za nami. Tematem spotkania była sztuka planowania z głową.

Uczestniczki poznały bliżej takie pojęcia jak design thinking, business model, personas, pitch czy propozycja wartości. Aż kipiało od dobrych pomysłów na własny biznes. W czasie sesji dziewczyny, podzielone na mniejsze grupy, wymyśliły i zaplanowały swój projekt, na bieżąco rozwiązywały pojawiające się problemy używając poznanych wcześniej procesów i narzędzi branżowych. Na końcu, przyszedł czas na podsumowanie i poznanie zasad dobrego feedbacku.

Teraz dziewczyny już wiedzą „Jak planować z głową?”. W końcu wszystkie wielkie projekty zaczynają się właśnie od dobrego planu.

Warsztaty odbyły się w Muzeum Regionalnym w Jaworze, a poprowadziła je Małgorzata Ratajska-Grandin z Geek Girls Carrots.
Program wspierają: Randstad PolskaGeek Girls CarrotsSiemens PolskaWałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” i Klaster Edukacyjny Invest in Edu, Stabilis, Politechnika Wrocławska Wydział Techniczno- Przyrodniczy w Legnicy oraz Seifert Logistics Group.

GirlsGoTechnology-26.02-4-of-21-2

Zobacz także:

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Girls GO Technology, czyli dlaczego warsztaty przygotowane przez Mercedesa okazały się strzałem w dziesiątkę?

Aplikacje mobilne, strony internetowe, autoprezentacja, innowacyjne biznesy i tajniki zdobywania wymarzonej pracy – to zagadnienia, które przez 6 miesięcy oswajało 16 dziewczyn w ramach Girls GO Technology – projektu Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowanego do uczennic z powiatu jaworskiego i okolic.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

III Edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor została rozstrzygnięta. Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego i wyłoniło zwycięzcę.

wróć