Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland uruchomił projekt Girls GO Technology, skierowany do uczennic szkół średnich powiatu jaworskiego. Jego celem jest przybliżenie dziewczynom nauk matematycznych, technicznych i inżynieryjnych. – Girls GO Technology ma pokazać młodym jaworzankom, że technologia i nauki ścisłe mogą być pasjonującą przygodą i pomysłem na zawodowe życie. Jednym z miejsc, w którym kobiety będą mogły rozwijać swoje techniczne umiejętności będzie fabryka Mercedes-Benz w Jaworze. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości częścią zespołu MBMPL mogą być absolwentki naszego programu – dodaje Ewa Łabno-Falęcka.

Projekt, którego partnerami są m.in. Geek Girls Carrots i Randstad – prowadzili wykłady i warsztaty podczas pierwszego spotkania – składa się z dwóch etapów. Pierwszy pozwolił określić mocne strony, predyspozycje czy talenty uczestniczek. Testy zawodowe i osobowościowe są inspiracją do świadomego, odpowiedzialnego wyboru własnej drogi rozwoju. Natomiast etap drugi, składający się z cyklu pięciu comiesięcznych spotkań, będzie realizowany z tymi uczennicami, które wyraziły chęć związania swojej przyszłości z branżą STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Podczas każdego spotkania, podzielonego na część wykładową i warsztatową, dziewczyny zapoznają się m.in. z zagadnieniami z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji, zarządzania projektem oraz z sytuacją na rynku pracy, oczekiwaniami pracodawców i wyborem studiów.

PARTNERZY PROJEKTU: Randstad; Geek Girls Technology; Politechnika Wrocławska, Wydział Techniczno-Przyrodniczy w Legnicy; WSSE „INVEST-PARK”, Klaster Edukacyjny Invest in EDU.

Girls_1_1

Zobacz także:

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Girls GO Technology, czyli dlaczego warsztaty przygotowane przez Mercedesa okazały się strzałem w dziesiątkę?

Aplikacje mobilne, strony internetowe, autoprezentacja, innowacyjne biznesy i tajniki zdobywania wymarzonej pracy – to zagadnienia, które przez 6 miesięcy oswajało 16 dziewczyn w ramach Girls GO Technology – projektu Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowanego do uczennic z powiatu jaworskiego i okolic.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

III Edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor została rozstrzygnięta. Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego i wyłoniło zwycięzcę.

wróć