Girls GO Technology – dziewczyny z powiatu jaworskiego oswajają technologię

„Informatyka to nie tylko programowanie” to temat drugiego spotkania w ramach projektu „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”. W dzisiejszych warsztatach wzięły udział te uczennice, które po pierwszym spotkaniu wyraziły swoje zainteresowanie i zadeklarowały chęć pogłębienia swojej „znajomości” z branżą STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Dziewczyny ze szkół ponadpodstawowych powiatu jaworskiego, podzielone na małe grupy, poznawały m.in. zasady tworzenia stron internetowych, zagadnienia z dziedziny digital i social media marketingu oraz działania z wykorzystaniem WordPressa. Na zakończenie każdy zespół prezentował stworzoną przez siebie stronę www.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Ratajska-Grandin z Geek Girls Carrots, jednego z partnerów projektu. Nasze przedsięwzięcie wspierają również Randstad Polska, Politechnika Wrocławska – Wydział Techniczno-Przyrodniczy w Legnicy, WSSE „INVEST-PARK” i Klaster Edukacyjny Invest in EDU.

image1

Zobacz także:

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Girls GO Technology, czyli dlaczego warsztaty przygotowane przez Mercedesa okazały się strzałem w dziesiątkę?

Aplikacje mobilne, strony internetowe, autoprezentacja, innowacyjne biznesy i tajniki zdobywania wymarzonej pracy – to zagadnienia, które przez 6 miesięcy oswajało 16 dziewczyn w ramach Girls GO Technology – projektu Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowanego do uczennic z powiatu jaworskiego i okolic.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

III Edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor została rozstrzygnięta. Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego i wyłoniło zwycięzcę.

wróć