“Girls GO Technology” spotkały się online i zaprojektowały strony internetowe

To logiczne, że kolejne warsztaty #Girls GO Technology odbyły się online. Jako że nauka przeniosła się prawie całkowicie do sieci, uczestniczki programu Girls GO Technology na kilka godzin zamieniły swoje pokoje w małe front-endowe biura i poszerzały znajomość programowania.

IDE, GIT, HTML, CSS, JQuery, front-end, API – to przykładowe pojęcia, które dziewczyny oswoiły podczas trzecich warsztatów tegorocznej edycji programu, stworzonego przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Pod okiem specjalisty, wykorzystując narzędzia do spotkań online, zaprojektowały swoje pierwsze strony internetowe. Poznały nowoczesne techniki i prześledziły, jak wygląda obecnie budowanie strony aplikacji, którą widzi użytkownik i z którą wchodzą w interakcję inni użytkownicy.

Pokazujemy młodym dziewczynom, że wiedzę i umiejętności mogą zdobywać na różne sposoby. Że jeśli są chęci, to nie ma barier. Spotkania online mogą być równie efektywne, jak te tradycyjne, przeprowadzane w salach szkoleniowych – mówi Ewa Łabno-Falęcka z Mercedesa.

Program warsztatów obejmuje m.in. umiejętności programowania html, css i javascript. Spotkanie trwało 2 dni. Podczas pierwszego dnia, uczestniczki tworzyły prostą stronę internetową, a potem wspólnie poznawały i rozwiązywały problemy techniczne, z którymi mierzą się młodzi front-end developerzy. Dziewczyny otrzymały także wskazówki, gdzie szukać dalszych źródeł, które umożliwią im rozwijanie projektu, i jak uczyć się programować w domu.

Warsztaty odbyły się online 31 marca i 1 kwietnia. W ich przeprowadzeniu wykorzystano komunikator z możliwością udostępniania ekranu, Visual Studio oraz GitHub.

„Girls Go Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”, to program Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowany do uczennic liceów i techników powiatu jaworskiego i okolic. Powstał w 2018 roku z myślą o tym, by zaszczepiać w młodych kobietach przekonanie, że technologia jest przyjazna i może być doskonałym pomysłem na życie zawodowe.

W tegorocznej edycji uczestniczki poznawały już pod okiem specjalistki Randstad swoje talenty, a dzięki Fundacji Girls Code Fun stworzyły aplikacje mobilne.

Partnerami „Girls GO Technology 2020” są: Siemens Polska,WSSE „INVEST-PARK”, Klaster Edukacyjny Invest in EDU, Fundacja Girls Code Fun, Stabilis, Randstad.

Girls GO Technology1

Zobacz także:

„Girls GO Technology” wygrywa w konkursie PR Wings!

Program „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię” został doceniony w konkursie PR Wings. Projekt Mercedes-Benz Manufacturing Poland, realizowany wspólnie z agencją Kawałek Świata-Media zwyciężył w kategorii PR korporacyjny. Po Brązowym Spinaczu to kolejna nagroda w branżowym plebiscycie dla tego cyklicznego projektu edukacyjnego.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

„Girls GO Technology” nagrodzone Brązowym Spinaczem!

Kolejna nagroda za działania Mercedes-Benz Manufacturing Poland budzące potencjał kobiet.

wróć