Kochamy kino- z wzajemnością!

Po raz 10ty Mercedes-Benz wspiera Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Janowcu i Kazimierzu Dolnym, zapewniając flotę samochodową dla gości festiwalu.

Natomiast po raz pierwszy marka zasponsorowała nagrody dla najwybitniejszych twórczyń i twórców  w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. W tym roku, poza  poza regularnymi nagrodami, została wręczona nagroda dodatkowa, statuetka „She’s Mercedes”, dla twórczyni, której film został najlepiej oceniony przez jury. Laureatką pierwszej nagrody „She’s Mercedes” została Balbina Bruszewska za krótkometrażowy film „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”.

„Inicjatywa „She’s Mercedes” skierowana jest do kobiet różnych profesji, które wzajemnie się inspirują, dzielą spostrzeżeniami na temat osiągnięć w pracy zawodowej, życia prywatnego, realizowania pasji i właściwego zbalansowania wszystkich dziedzin życia. Po raz pierwszy w Polsce nagroda i statuetka zostały przyznane w kategorii „Film”.

Balbina Bruszewska, absolwentka PWSFTiT, już podczas studiów zaczęła współpracę z Telewizją Łódź przy produkcji magazynu Kwadrans Akademicki. Następnie związała się z łódzkim studiem Se-Ma-For Produkcja Filmowa aby brać udział przy realizacji making of nagrodzonego Oscarem filmu Suzie Templeton „Piotruś i Wilk”. Później wyreżyserowała tam swój profesjonalny debiut „Miasto Płynie”, który zdobywał nagrody na najważniejszych polskich festiwalach filmowych.

wróć