Motoryzacyjny wzorzec efektywności i komfortu

Podczas salonu samochodowego w Szanghaju w kwietniu 2017 roku odbyła się światowa premiera odnowionej, wzbogaconej o liczne innowacje Klasy S. Ich lista obejmuje zupełnie nowe, wysoce efektywne silniki z szeregiem przełomowych rozwiązań z zakresu elektryfikacji układu napędowego. Systemy z rodziny Intelligent Drive pokonują kolejny krok w kierunku jazdy autonomicznej. I wreszcie wygoda – niekwestionowany lider segmentu premium ustanawia nowe standardy w dziedzinie komfortu i dobrego samopoczucia w kabinie.

Odnowiona Klasa S otrzyma kilka nowych silników: 6-cylindrowe jednostki rzędowe, benzynowe i wysokoprężne, oraz nowy benzynowy motor V8 biturbo. Ponadto Mercedes-Benz planuje wprowadzenie hybrydowej wersji plug-in, która w trybie elektrycznym może przejechać dystans około 50 km. Równocześnie swoje światowe premiery świętują przełomowe rozwiązania takie jak 48-woltowy alternator zintegrowany z rozrusznikiem czy elektryczna sprężarka. Diodowe reflektory matrycowe MULTIBEAM LED oraz światła drogowe ULTRA RANGE sprawiają, że noc zamienia się w dzień. Kolejne unikalne w segmencie luksusowych limuzyn rozwiązania to system ROAD SURFACE SCAN, który z wyprzedzeniem wykrywa nierówności drogi, oraz funkcja pochylania nadwozia w zakręcie CURVE.

Wraz z odnowioną Klasą S po raz pierwszy debiutuje na rynku układ kontroli komfortu ENERGIZING –łączy on sterowanie licznymi systemami z zakresu komfortu, takimi jak klimatyzacja, nastrojowe oświetlenie, masaż czy funkcje zapachowe, i pozwala klientom skonfigurować określony program wellness (odnowy biologicznej) dopasowany do ich nastroju bądź potrzeb. Zwiększa to fizyczny komfort, a co za tym idzie – wydajność kierowcy na drodze.

„Zakres zmian w odnowionej Klasie S jest wyjątkowo szeroki. Uwzględniając całą serię nowych rozwiązań i funkcji, Klasa S niezmiennie pozostaje technicznym pionierem” – mówi Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za badania w koncernie Daimler oraz rozwój osobowych Mercedesów.

W 2016 r. topowy model Mercedes-Benz był po raz kolejny najchętniej wybieraną luksusową limuzyną na świecie, a od 2013 r. znalazł już ponad 300 tysięcy nabywców. Dziś Klasa S jest dostępna w sześciu wariantach nadwoziowych.

17C247_16
wróć