Nasz zespół

dr Andreas Schenkel

Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland

Ukończył studia na kierunku budowa maszyn w Stuttgarcie i obronił pracę doktorską na uniwersytecie w Karlsruhe. Karierę w ówczesnej  spółce DaimlerChrysler AG rozpoczął w roku 1996 jako praktykant w zakładach produkcji silników w Untertürkheim koło Stuttgartu. Potem pełnił różne funkcje kierownicze  w dziale produkcji samochodów osobowych Mercedes-Benz, w tym szefa montażu tylnych osi oraz szefa działu centralnego zarządzania systemu produkcji Mercedes-Benz Cars. Ostatnio dr Andreas Schenkel był odpowiedzialny za planowanie produkcji podwozi w fabryce w Untertürkheim.

dr Ewa Łabno-Falęcka

Dyrektor Komunikacji Marketingowej i Relacji Zewnętrznych

Z wykształcenia filolożka, obroniła doktorat na Uniwersytecie w Tybindze. Posiada doświadczenie w sektorze nauki  (pracowała naukowo m.in. na UJ w Krakowie i Uniwersytecie w Tybindze), dyplomacji (w latach 1993-1999 była radcą do spraw kultury w ambasadzie RP w Bonn/Niemcy) i motoryzacji (od 2000 roku w Mercedes-Benz Polska). Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. Golden Arrow, PRotony, „Osobowość Marketingu Roku: Thinking outside of the Box” (MediaRun). Dwukrotnie była nominowana do European Excellence Award.  Jest redaktor naczelną kwartalnika „Magazyn Mercedes-Benz”. Odznaczona orderem „Za zasługi dla transportu RP” (odznaka resortowa). Ma żyłkę społecznikowską: współzałożycielka i pierwsza prezeska Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (2006-2010) i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2008-2012) oraz Członkini Rady Marek Superbrands Polska i rady Programowej Kongresu Kobiet.

Ewa Korwek

Dyrektor HR

Absolwentka germanistyki oraz studiów podyplomowych trenera biznesu i zarządzania kadrami. Karierę zawodową zaczynała jako dziennikarz radiowy i prasowy. Od blisko 20 lat związana z branżą motoryzacyjną, współtwórca AutoForum. Była m.in. Public Relations Managerem w Volkswagen Motor Polska, Dyrektorem ds. zarządzania zasobami ludzkim w Sitechu, Menedżerem HR w Lear Corporation. Wykładowca na studiach podyplomowych m.in. WSB oraz trener współpracujący m.in. z Significa i IHK. Interesuje się wpływem kultur narodowych na kultury organizacyjne. Poprzednio pracowała jako Dyrektor zarządzania zasobami ludzkim w produkującym przekaźniki elektromagnetyczne Relpol S.A. Była wyczynową koszykarką, dziś tenisistka amator.

Frederik Strauss

Dyrektor ds. logistyki

Pracę w koncernie Daimler rozpoczął w 2009 roku. Zaczynał jako stażysta w dziale planowania logistyki, gdzie realizował zadania dla fabryk: silników w Untertürkheim, samochodów w Sindelfingen i ciężarówek w Saltillo w Meksyku. W 2015 roku objął pierwsze stanowisko kierownicze jako szef kontroli w fabryce Untertürkheim. W ostatnim czasie był odpowiedzialny za planowanie produkcji skrzyń biegów dla zakładów Mercedesa w Stuttgarcie w Niemczech i Sebes w Rumunii

Thomas Kaiser

Dyrektor Montażu i Utrzymania ruchu

Urodzony w Polsce, skąd w 1988 roku wyjechał do Niemiec. Skończył studia z zakresu informatyki ekonomicznej, technik budowy maszyn. Karierę w Mercedesie zaczynał w roku 1992 jako odlewnik i przez 25 lat przeszedł przez wszystkie szczeble kariery od pracownika produkcyjnego po managera produkcji. Zainteresownia: sztuki walki, snowboard i nurkowanie.

Paul Schwarzmaier

Dyrektor działu zakupów

Jest absolwentem Inżynierii Przemysłowej i Zarządzania na Berlińskim Uniwersytecie Technicznym. W 2012 roku rozpoczął karierę w firmie Daimler w ramach programu dla stażystów, obejmującego pracę w fabryce samochodów Sindelfingen (Niemcy), fabryce skrzyni biegów w Hedelfingen (Niemcy), fabryce samochodów ciężarowych w Wörth (Niemcy) i fabryce silników w Pekinie (Chiny). Przed rozpoczęciem pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland był odpowiedzialny zakup technologii do linii produkcyjnych skrzyni biegów.

Ioannis Dengler

Dyrektor ds. jakości

Swoją karierę w koncernie Daimler AG rozpoczął w 2005 roku, jako Kierownik ds. Jakości MDC Power w Kölledzie. Ma bogate doświadczenie menadżerskie. Był odpowiedzialny za uruchomienie Działu Zarządzania Reklamacjami w zakładzie na Węgrzech oraz w Meksyku. Pracował także w Mettingen przy planowaniu jakości osi, a ostatnio jako menedżer ds. reklamacji w Bad Cannstatt. Od 1 lipca 2020 roku jest odpowiedzialny za Dział Jakości w Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze.
Zainteresowania: kolarstwo górskie, golf, motocykle.

Jacek Sikorski

Dyrektor Montażu Silników

Urodzony w Polsce, skąd w 1989 roku wyjechał do Niemiec. Karierę w Mercedes-Benz rozpoczął w roku 1997 jako pracownik montażu. Przez 22 lata przeszedł przez wszystkie szczeble kariery od pracownika produkcyjnego, kontroli jakości do managera produkcji. Przed rozpoczęciem pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland przez 4 lata był zaangażowany w projekt budowy fabryki skrzyń biegów Mercedes-Benz w Rumunii. Wolny czas spędza z rodziną. Zainteresowania: sporty motorowe

Mike Stenke

Dyrektor IT

Ukończył informatykę biznesową na Uniwersytecie w Lipsku. W 2000 roku rozpoczął karierę w firmie Daimler w Globalnym Centrum Logistycznym w Germersheim, a w 2006 roku przeniósł się do Mercedes-Benz Buses w Mannheim. Od 2010 roku pracował na stanowiskach kierowniczych w Japonii, USA i Meksyku. Ostatnio był odpowiedzialny za biuro informacyjne w fabryce baterii Daimler w Kamenz w Saksonii, a w listopadzie 2020 roku dołączył do Mercedes-Benz Manufacturing Poland jako szef IT.