Pierwszy warsztat Girls GO Technology 2020 za nami!

Czy tworzenie aplikacji mobilnych jest trudne? Ile czasu potrzeba, by stworzyć swoją  pierwszą aplikację mobilną? Czy kiedyś napiszę własną grę?

To tylko kilka pytań, na które odpowiedź znalazły uczestniczki trzeciej edycji Girls GO Technology, podczas pierwszych warsztatów. Pod okiem ekspertów z Girls Code Fun, uczennice z PCKZiU w Jaworze oraz Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego ze Zgorzelca poznały narzędzia do projektowania aplikacji mobilnych i ich działanie „od kuchni”. Za pomocą AppInventor stworzyły swoje pierwsze aplikacje mobilne i zmierzyły się z projektowaniem gier. Podczas zajęć miały także okazję przetestować swoje projekty na telefonach.

Krótka fotorelacja dowodzi, że po 4 godzinach „wszystko działało” ?

Pierwsze spotkanie odbyło się w Muzeum Regionalnym w Jaworze.

 

„Girls Go Technology”, to program Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowany do dziewczyn z liceów i techników powiatu jaworskiego i okolic. Powstał w 2018 roku z myślą o tym, by zaszczepiać w młodych kobietach przekonanie, że technologia jest przyjazna i może być doskonałym pomysłem na życie zawodowe.

 

Partnerami „Girls GO Technology 2020” są: Siemens Polska, WSSE „INVEST-PARK”, Klaster Edukacyjny Invest in EDU, Stabilis, Girls Code Fun, Randstad Polska.

A004_12181626_S072

Zobacz także:

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Girls GO Technology, czyli dlaczego warsztaty przygotowane przez Mercedesa okazały się strzałem w dziesiątkę?

Aplikacje mobilne, strony internetowe, autoprezentacja, innowacyjne biznesy i tajniki zdobywania wymarzonej pracy – to zagadnienia, które przez 6 miesięcy oswajało 16 dziewczyn w ramach Girls GO Technology – projektu Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowanego do uczennic z powiatu jaworskiego i okolic.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

III Edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor została rozstrzygnięta. Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego i wyłoniło zwycięzcę.

wróć