Ruszyła III edycja „Girls Go Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”!

4 lutego w Muzeum Regionalnym w Jaworze Mercedes-Benz Manufacturing Poland zainaugurował III edycję projektu „Girls Go Technology”. Pierwsze spotkanie przyciągnęło 80 młodych kobiet!

„Girls Go Technology”, to program Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowany do dziewczyn z liceów i techników powiatu jaworskiego i okolic. Powstał w 2018 roku z myślą o tym, by zaszczepiać w młodych kobietach przekonanie, że technologia jest przyjazna i może być doskonałym pomysłem na życie zawodowe.

Girls Go Technology to projekt dwuetapowy. Pierwszy etap pozwala określić predyspozycje oraz talenty uczestniczek. Uczennice z Zespołu Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa z Bolkowa, Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego ze Zgorzelca oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Jawora 4 lutego 2020 r. na spotkaniu organizacyjnym zapoznały się z ideą i programem projektu oraz historią marki Mercedes-Benz. Miały także okazję porozmawiać o zawodach przyszłości i swoich talentach ze specjalistkami HR: Martą Kunecką (Mercedes-Benz Manufacturing Poland) i Beatą Wolską (Randstad). Dziewczyny, zainteresowane „oswojeniem” technologii zostaną zaproszone do drugiego etapu projektu. Będzie to cykl 5 spotkań – warsztatów z zakresu technologii przyszłości i sprawnego poruszania się na rynku pracy.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu od lutego do czerwca 2020. W tym roku uczestniczki poznają m.in. podstawy programowania, zasady bezpieczeństwa w Internecie, narzędzia planowania i generowania pomysłów. Nauczą się, jak napisać biznes plan i w jaki sposób go realizować oraz zapoznają się z metodami autoprezentacji. Warsztaty pozwolą im także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i doświadczyć czym jest VR.

Poprzednie edycje „Girls Go Technology” pokazały, że po programie, średnio ⅓ uczestniczek warsztatów deklaruje chęć kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej (choć nie miały takich planów przed rozpoczęciem zajęć), a wiele z nich rozważa podjęcie lepiej płatnej pracy w przemyśle lub zawodach technicznych.

Partnerami „Girls GO Technology 2020” są: Siemens Polska, WSSE „INVEST-PARK”, Klaster Edukacyjny Invest in EDU, Stabilis, Randstad Polska.

image00031

Zobacz także:

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

- V edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor rozstrzygnięta.
- Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego.
- Wygrała Eliza Gałka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Girls GO Technology, czyli dlaczego warsztaty przygotowane przez Mercedesa okazały się strzałem w dziesiątkę?

Aplikacje mobilne, strony internetowe, autoprezentacja, innowacyjne biznesy i tajniki zdobywania wymarzonej pracy – to zagadnienia, które przez 6 miesięcy oswajało 16 dziewczyn w ramach Girls GO Technology – projektu Mercedes-Benz Manufacturing Poland skierowanego do uczennic z powiatu jaworskiego i okolic.

Eko Gwiazda/edycja Jawor – nagrody rozdane!

III Edycja konkursu ekologicznego Eko Gwiazda/edycja Jawor została rozstrzygnięta. Jury oceniło prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego oraz wałbrzyskiego i wyłoniło zwycięzcę.

wróć