Weekend z chlebem, piernikiem i… Mercedesem!

Weekend z chlebem, piernikiem i… Mercedesem!

 Święto Chleba i Piernika to jedno z najważniejszych wydarzeń w Jaworze. Już po raz drugi w uroczyste obchody włączyła się spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Na firmowym stoisku nie zabrakło pierników z logo w kształcie trójramiennej gwiazdy, które powoli stają się już lokalną tradycją. MBMPL zaprosił uczestników do rozmów o zawodowej przyszłości oraz emocjonującej gry miejskiej.

MBMPL zadebiutował na dorocznym Święcie Chleba i Piernika rok temu. Oprócz wypieków przygotowanych przez lokalnych mistrzów piekarnictwa i cukiernictwa, główną atrakcją stoiska był quiz dotyczący historii marki, regionu jaworskiego oraz przyszłej fabryki silników Mercedes-Benz, której budowa właśnie trwa.

W tym roku MBMPL zaproponował jeszcze więcej atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zarówno nasze słodkie wypieki, jak i rozmowy na temat możliwości zatrudnienia w jaworskiej fabryce, prowadzone we współpracy z firmą Randstad. Spółka chce dotrzeć ze swoją rekrutacyjną ofertą do jak największej liczby zainteresowanych kandydatów, stąd połączenie „przyjemnego z pożytecznym” i wykorzystanie stoiska do rozmów o karierze zawodowej. Z możliwości tej skorzystało kilkaset osób!

Najwięcej emocji budziła jednak specjalnie przygotowana na Święto Chleba i Piernika gra miejska „Zagraj o weekend z Mercedesem” z bardzo atrakcyjną nagrodą główną, ukrytą w zaszyfrowanym sejfie. Żeby do niego dotrzeć, trzeba było zdobyć wszystkie litery hasła-klucza, ukryte w różnych miejscach w Jaworze.

Uczestnicy otrzymali mapę z punktami kontrolnymi, gdzie czekały na nich różne zadania do wykonania. Dla przykładu, w Muzeum Regionalnym należało rozwiązać quiz z historii marki Mercedes-Benz, w Parku Miejskim – rozpoznać gatunki posadzonych uroczyście drzew-symboli, a na Stadionie Miejskim strzelić 5 celnych bramek. Dodatkowo, w różnych punktach Jawora (np. przy zabytkowej fontannie w Parku Miejskim) ukryte zostały pojedyncze litery potrzebne do ułożenia hasła otwierającego sejf. A było o co walczyć!  Nagrodą główną w zabawie był weekendowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn Dąbrowa Górnicza, bilety do Aquaparku „Nemo” oraz wypożyczenie Mercedesa GLA, którym laureaci wygodnie i bezpiecznie dotrą do celu.

W sobotniej zabawie „Zagraj o weekend z Mercedesem” wzięło udział 5 drużyn. Zdobywcami pierwszego miejsca została drużyna nr 4. Zwycięzcy w najkrótszym czasie (55 min.) odwiedzili wszystkie 9 punktów kontrolnych, bezbłędnie wykonali ukryte tam zadania i zdobyli hasło. Drugie miejsce zajęła drużyna nr 2, trzecie – nr 3. Laureaci zostali obdarowani torbami pełnymi gadżetów Mercedes-Benz.

Partnerami gry miejskiej byli Holiday Inn Dąbrowa Górnicza oraz Mercedes-Benz Duda-Cars Wrocław.

Święto-Chleba-i-Piernika-5
wróć