Wystawa w Muzeum Regionalnym w Jaworze

3 marca 2017 r. w Regionalnym Muzeum w Jaworze otwarta została wystawa pt. „Jawor – nowy rozdział w historii Mercedes-Benz”. Organizatorem wystawy jest spółka  Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Patronat honorowy nad ekspozycją objął Burmistrz Miasta Jawora, Emilian Bera, a partnerem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jaworze.

“Otwierając tę wystawę pragniemy powitać Jawor jako nowego członka rodziny Mercedes-Benz Cars i całej sieci produkcji elementów napędowych.  Nowa fabryka będzie ważnym ogniwem w grupie naszych zakładów na świecie zaopatrując je w silniki – czyli w serce samochodu.  W ten sposób przekazujemy Polsce  nie tylko wymierną inwestycję, ale też 130 lat doświadczenia  naszych najlepszych niemieckich zakładów produkcyjnych.” – powiedział obecny na spotkaniu Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za produkcję układów napędowych.

Multimedialna ekspozycja, przygotowana w Muzeum Regionalnym w Jaworze, to zaproszenie do świata marki Mercedes-Benz, skierowane nie tylko dla miłośników motoryzacji. Jedną z atrakcji stałej wystawy będzie replika pierwszego na świecie silnika szybkobieżnego, skonstruowanego w 1884 r. przez Gottlieba Daimlera i Wilhelma Maybacha, który m.in został użyty do modelu pierwszego motocykla. Zwiedzający będą mogli również zobaczyć ultranowoczesny silnik OM 654 – szczytowe osiągnięcie produkcji wysokoprężnych silników.
“Część ekspozycji będzie stała, a część modułowa. Zależy nam na tym, żeby z czasem zmieniać ekspozycję i móc podzielić się z lokalną społecznością niezwykle bogatą historią marki Mercedes-Benz, która jest nierozerwalnie związana z historią motoryzacji” – powiedział dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Docelowo przestrzeń zaaranżowana na wystawę ma stać się również miejscem spotkań dla lokalnej społeczności, szczególnie dzieci i młodzieży, które chcą się dowiedzieć więcej o historii i przyszłości motoryzacji, nauki i techniki.
„Naszym celem jest stały kontakt i dialog z mieszkańcami regionu, w którym planujemy naszą inwestycję. Dlatego zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Ziemi Jaworskiej do wejścia w świat naszej marki i poznanie jej bogatej tradycji. Mamy nadzieje, że wystawa stworzy przestrzeń – punkt na mapie Jawora, gdzie będzie można spotkać się i podyskutować o historii nauki i techniki, której trochę brakuje w programach szkolnych. Przeszkoliliśmy też odpowiednio personel Muzeum Regionalnego, który będzie chętnie odpowiadał na pytania zwiedzających.” – powiedziała dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor Komunikacji Marketingowej i Relacji Zewnętrznych Mercedes-Benz  Manufacturing Poland.

„Mercedes w Jaworze to inwestycja, na którą Jawor czekał od pokoleń. Cieszę się, że marka Mercedes-Benz to nie tylko działania czysto biznesowe. Wspólnie realizujemy także przedsięwzięcia skierowane do mieszkańców miasta i regionu. Kolejnym takim działaniem jest wystawa w Muzeum Regionalnym, która przybliży mieszkańcom fenomen marki, jej historię i dorobek na przestrzeni dziesiątek lat. Ta wystawa to bez wątpienia nowy rozdział w historii miasta jak i całego koncernu. Od teraz Jawor staje się członkiem wielkiej rodziny Mercedes-Benz na świecie” – skomentował burmistrz Jawora Emilian Bera.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

wróć