Zabytkowe Mercedesy na Retro Motor Show w Poznaniu

Podczas odbywających się od 4 do 6 listopada 2016 r., w Poznaniu targów Retro Motor Show, można było znaleźć 30 wyjątkowych modeli marki Mercedes-Benz z różnych okresów XX wieku. Cała powierzchnia ekspozycji, która powstała we współpracy Klubu Zabytkowych Mercedesów oraz Duda-Cars, liczyła ponad 1000 metrów kwadratowych.

Podczas Retro Motor Show w Poznaniu, stoisko Mercedes-Benz było podzielone na dwie części. W pierwszej, zorganizowanej przez Klub Zabytkowych Mercedesów, znalazły się między innymi takie „perełki” jak:

  • Limitowany W 108 450 SEL, produkowany był tylko przez 19 miesięcy.
  • W 130 z 1934 roku – jedyny prezentowany pojazd marki Mercedes-Benz z silnikiem z tyłu.
  • W 21 z 1934 roku, debiut na targach motoryzacyjnych po 8-letniej renowacji.
  • W 188  300 S CABRIO z 1953 roku. Na Retro Motor Show zostanie on użyczony bezpośrednio od pierwszego właściciela.

Klub Zabytkowych Mercedesów zaprezentował 15 pojazdów wyprodukowanych w latach 1934-1990. Stan wszystkich eksponowanych pojazdów jest zbliżony do oryginalnego.

– To dla nas wyjątkowe wydarzenie, bo dokładnie 15 lat temu powstał KZM i jest nam niezmiernie miło prezentować się przed tak wielką publicznością – mówił Jarogiew Ratajczak, wiceprezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów.

W drugiej części została zaprezentowana kolekcja firmy Duda-Cars, autoryzowanego dealera Mercedes-Benz. Na 600 metrach kwadratowych można było podziwiać między innymi CLK model W209 w wersji DTM AMG. To jedna ze 100 sztuk wyprodukowanych w wersji Coupé. Był to najdroższy samochód prezentowany na stoisku marki Mercedes-Benz. Wartość kolekcjonerska przekroczyła już 1,6 mln. złotych.

– Samochód jest wyposażony w 8-cylindrowy silnik widlasty. Jego silnik o pojemności 5439 cm3 posiada moc maksymalną 582 KM. Układ napędowy osiąga maksymalny moment obrotowy 800 Nm. Przez firmę AMG został wyposażony w zmodyfikowane tłoki, układ smarowania i chłodzenia, a co najważniejsze – w sprężarkę mechaniczną – poinformował Łukasz Pełnikowski, specjalista ds. marketingu Duda-Cars.

wróć